WYSTAWA KORONKI BEATY LEGIERSKIEJ

Wydarzenia » WYSTAWA KORONKI BEATY LEGIERSKIEJ

 

 

KOBIETA KOBIETOM

- KORONKI BEATY LEGIERSKIEJ

 

Dnia 08 marca o godzinie 17.00 w hali widowiskowo – sportowej w Węgierskiej Górce odbędzie się wernisaż prac Beaty Legierskiej. W tym wyjątkowym, adresowanym Paniom dniu, artystka przedstawi swoje dzieła, jakie stanowi koronka koniakowska. Pięknie koronkę koniakowską nazywa Pani Małgorzata Kiereś w jednej z publikacji pisze: „ delikatna jak nitki babiego lata…, obraz zatrzymanych na zawsze cudów natury…, niepowtarzalna osobliwość beskidzkiej ziemi…”.

Beata Legierska swoją przygodę z koronką rozpoczęła już jako dziecko, pobierając pierwsze lekcje w domu rodzinnym. Dzisiaj to przepiękna kolekcja prac, to prywatna interpretacja otaczającego nas piękna przyrody, to doskonałość tworzenia, fenomen artystyczny i pasja. Jej dzieła są oryginalne, niepowtarzalne, mają wymiar ponadczasowy i plasują Panią Beatę Legierską wśród niedoścignionych mistrzyń światowego formatu.

 

Wystawa w Węgierskiej Górce będzie wyjątkowym pokazem autentyczności, kobiecości i niepowtarzalności. Poza tym to wspaniała okazją do spotkania się z samą mistrzynią.