Vołosi

To jeden z czołowych zespołów na polskiej scenie muzycznej, to zespół wyznaczający zupełnie nową jakość, poprzez umiejętność kojarzenia artystycznego muzyki ludowej z muzyką klasyczną z doskonałym warsztatem i wirtuozeryjnym wykonawstwem. Komponowane utwory wprowadzają nas w świat żywiołowej muzyki wołoskiej ze szlachetnością dźwięków muzyki klasycznej.
Dynamika, czułość, liryka przeplata się z przebłyskami słońca, smaganiem wiatru, hukiem górskiego potoku czy zaś szemraniem strumyka, co słuchacza wprowadza w niezapomniane doznania – zadumy i uniesienia.
Koncerty zespołu W & L cieszą się ogromnym uznaniem publiczności, a nowe kompozycje i aranżacje zjednują coraz szersze rzesze fanów. Magiczna aura muzyki z ekspresją i żywiołowością z romantyczna tęsknota do piękna zniewala nas i pragniemy, aby ten stan trwał i trwał…
Celem zespołu jest dążenie do doskonałości artystycznej i warsztatowej, czego cenzurą jest spodziewany udział w wielu konkursach ogólnopolskich.
Galeria Kukuczka wzbogaciła Zespół o nowy instrument, który mniemamy ubogaci wyraz artystyczny tej wspaniałej grupy artystów. Materialne wsparcie zapewnia Zespołowi Leszek Łazarczyk właściciel Ośrodka Rekreacyjno – Szkoleniowego Zagroń w Istebnej oraz Linter Tour spółka z o.o.

 

Zapraszamy na stronę internetową zespołu Vołosi

 

Skład Zespołu

 

Stanisław Lasoń - multiinstrumentalista
Zbigniew Michałek /Baja/ - multiinstrumentalista
Robert Waszut - kontrabas
Jan Kaczmarzyk Kierownik Zespołu - multiinstrumentalista
Krzysztof Lasoń Kierownik Artystyczny Spiritus Movens Zespołu - skrzypce