Wernisaż prac Krystyny Kocybik , prezentacja pocztu wójtów i sołtysów gminy Istebna

Wydarzenia » Wernisaż prac Krystyny Kocybik , prezentacja pocztu wójtów i sołtysów gminy Istebna

 

GALERIA KUKUCZKA DOM TRZECH NARDÓW W DNIU 5.12 BIEŻĄCEGO ROKU ORGANIZUJE WERNISAŻ MALARSKI KRYSTYNY KOCYBIK.  ARTYSTKA URODZIŁA SIĘ W BIELSKU BIAŁEJ, GDZIE UKOŃCZYŁA LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH. DYPLOM MAGISTERSKI OBRONIŁA NA WYDZIALE PEDAGOGICZNO – ARTYSTYCZNYM UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO. SWOJE ŻYCIE DOROSŁE ZWIĄZAŁA Z KONIAKOWEM. WIELE LAT EDUKACJI I PRACY ARTYSTYCZNEJ POŚWIECIŁA PRACY Z MŁODZIEŻĄ,  UCZĄC W SZKOŁACH NA TERENIE GMINY ISTEBNA.
„TERYTORIUM SZTUKI – CUDOWNA KRAINA BEZ GRANIC, PASZPORTÓW, UPRZEDZEŃ NIENAWIŚCI. UNIWERSALNY JĘZYK DO KTÓREGO SŁOWA DOPISUJĄ WCIĄŻ NOWI ARTYŚCI.KOCHAM TEN JĘZYK I ZGŁĘBIAJĄC GO DORZUCAM WŁASNE „ SŁÓWKA”.
UPRAWIA MALARSTWO OLEJNE, AKRYL, PASTELE ORAZ GRAFIKĘ. JEJ PRACE ZNAJDUJĄ SIĘ W ZBIORACH PRYWATNYCH W KRAJU I ZA GRANICĄ MIĘDZY INNYMI W HOLANDII, PORTUGALII, SZKOCJI, CHINACH I FRANCJI

PUNKTEM KULMINACYJNYM WIECZORU BĘDZIE OFICJALNE OTWARCIE POCZTU WÓJTÓW I SOŁTYSÓW GMINY ISTEBNA.WYSTAWIONE ZOSTANĄ PORTRETY TAKICH ZNAKOMITOŚCI JAK:
MICHAŁA LIGOCKIEGO , JANA  STAŃKO, JERZEGO MICHAŁKA, LESZKA BACI, STANISŁAWA PROBOSZA, DANUTY  RABIN.WSZYSTKIE PORTRETY WYKONANE SĄ PRZEZ  PIOTRA JAKUBCZAKA – MALARZA Z TARNOWA, KTÓRY W SWYCH PRACACH UCHWYCIŁ NIE TYLKO WYGLĄD ZEWNĘTRZNY, ALE I CECHY OSOBOWOŚCI .WYSTAWA TA UMIESZCZONA W HOLU BUDYNKU STANOWIĆ BĘDZIE ŚWIADECTWO HISTORII WŁADZ NESZEGO REGIONU, TO HOŁD DLA OSÓB, KTÓRE BYŁY I SĄ ŚWIADKAMI I KREATORAMI NASZEGO CZASU, TO LUDZIE WRAŻLIWI NA POTRZEBY INNYCH, KTÓRZY BYLI I SĄ MÓZGIEM I SERCEM SPOŁECZEŃSTWA, TO DLA NICH NAJWAŻNIEJSZE BYŁO I JEST RESPEKTOWANIE PRAW CZŁOWIEKA I TOLERANCJA ROZUMIANA JAKO NORMA ŻYCIA PUBLICZNEGO. TO LUDZIE KTÓRZY UCZYNILI WIELE BYŚMY DZISIAJ MOGLI BYĆ DUMNI Z TEGO, ŻE TUTAJ MIESZKAMY.
GALERIA KUKUCZKA NA JASNOWICACH W DOMU TRZECH NARODÓW – JAK OKREŚLIŁ TO PO OSTANIM PLENERZE BESKIDZKICH INTEGRACJACH SZTUKI STANISŁAW MAZUŚ – „TWORZY MOCNE PODWALINY POD MUZEUM UNIKALNYCH PORTRETÓW ZNAKOMITYCH OSOBOWOŚCI BESKIDU ŚLĄSKIEGO, PORÓWNYWALNYCH Z PORTRETAMI MAGNACKIMI XVII WIEKU, A KTÓRYMI SZCZYCĄ SIĘ ZNACZACE POLSKIE MUZEA NARODOWE”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY