VII Beskidzkie Integracje Sztuki

Wydarzenia » VII Beskidzkie Integracje Sztuki

Właśnie nasza Galeria po raz kolejny otwiera swoje podwoje dla 30 wybitnych malarzy. Po raz pierwszy jednak będą to integracje o charakterze międzynarodowym. Artyści  przez okres 20 dni będą mieszkać w Hotelu Jaworzynka, gdzie stworzą  obrazy z wielkiej pasji, przekazujące ciepło, urzekające barwą, zatrzymujące przemijający świat.
03.11.2010 roku rozpoczną się VII Beskidzkie Integracje Sztuki, wspaniałe osiągnięcie Jana Kukuczki z Koniakowa  - inicjatora i organizatora plenerów w Istebnej. Człowieka dla którego mają one wyjątkową atmosferę twórczą, rodząc oryginalne dzieła, będące śladem obecności wspaniałych artystów, tutaj na styku trzech granic, trzech kultur. Ich powodzenie to zapoczątkowanie odrodzenia się kultu sztuki ponadczasowej.
Impreza inauguracyjna odbędzie się 06.11.2010 (tj. sobota) o godzinie 17.00 w Galerii Kukuczka w Domu Trzech Narodów w Istebnej-Jasnowicach. Wieczór ten bogaty będzie w wydarzenia kulturalne. Po pierwsze to inauguracja kolejnego pleneru i powitanie wybitnych osobistości świata sztuki. Poza tym będzie też podsumowanie i wernisaż wystawy z VI Beskidzkich Integracji Sztuki. Niespodzianką i perłą wieczoru będzie zaprezentowanie nieznanych obrazów Stanisława Mazusia, w związku z jubileuszem artystycznym i 70 rocznicą urodzin mistrza. Ekspozycję tą stanowi prezentacja retrospektywna dorobku wybitnego malarza. Większość obrazów pochodzi z pracowni artysty, nie są więc znane szerszej publiczności. Obok nich znajdą się także dzieła z kolekcji muzealnych np. Muzeum Narodowego w Warszawie. Atmosferę wieczoru dodatkowo wypełni doskonała muzyka, w wykonaniu laureatów XIII Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Wołosi i Lasoniowie. Poza tym można będzie poznać nieznane krajobrazy muzyki do których swoim recitalem przeniesie nas Emilia Mazuś.

Zapraszamy.