Grand Prix i Nagroda im. Czesława Niemena dla zespołu Wołosi&Lasoniowie

Wydarzenia » Grand Prix i Nagroda im. Czesława Niemena dla zespołu Wołosi&Lasoniowie


Zespół Wołosi & Lasoniowie to jeden z czołowych zespołów wyznaczający zupełnie nową jakość na polskiej scenie muzycznej. Ich repertuar to zderzenie dwóch stylów. To utwory opierające się na tradycji, ale łączące też elementy muzyki klasycznej. Muzyka tego zespołu wprowadza odbiorcę w świat żywiołowej nuty wołoskiej połączonej ze szlachetnymi dźwiękami muzyki klasycznej. Całość daje połączenie dynamiki, czułości, liryki przeplatanej promieniami słońca, smaganiem wiatru i szumem górskiego potoku. Wybrany na konkurs repertuar był jednocześnie obrazem polskiej muzyki ludowej posiadającej mnóstwo bogactwa stylów i ornamentyki, zwłaszcza tej istebniańskiej miękkiej, bardziej śpiewnej w połączeniu z cytatem Mazurków Chopina i melodiami Siedmiogrodu, dla zaakcentowania wołoskiego pochodzenie członków zespołu.

Koncerty zespołu Wołosi & Lasoniowie cieszą się ogromnym uznaniem publiczności, a nowe kompozycje i nowe aranżacje zjednują rzesze fanów. Magiczna aura muzyki z ekspresją i żywiołowością z romantyczną tęsknotą do piękna, zniewala, pragniemy by ten stan trwał i trwał…..
Cel, jaki postawili sobie członkowie zespołu to dążenie do doskonałości artystycznej i warsztatowej, ale przede wszystkim wzbogacenie muzyki tradycyjnej w te cudowne brzmienia, które nadają jej znamion kultury wysokiej.
Wołosi & Lasoniowie to zespół, posiadający przepiękny repertuar, najwyższy poziom wykonania utworów, niekwestionowaną wartość opracowanej muzyki zarówno pod katem różnorodności stylów oraz jej indywidualnej interpretacji.
Galeria Kukuczka (na Jasnowicach) wzbogaciła zespół o nowy instrument, który ubogaci wyraz artystyczny tej wspaniałej grupy.