Dzień Kobiet i wernisaż wystawy Koronki Koniakowskie w wykonaniu Beaty Legierskiej 5.03.2011 r. godz 18:00

Wydarzenia » Dzień Kobiet i wernisaż wystawy Koronki Koniakowskie w wykonaniu Beaty Legierskiej 5.03.2011 r. godz 18:00

 

Beata Legierska to najbardziej kreatywna i  twórcza przedstawicielka młodego pokolenia koronczarek Beskidzkiej Trójwsi. Opracowała wzornik w którym zebrała najstarsze motywy koronki  i nowe wzory, które sama tworzy .
Koronką zajmuje się  od 6 roku zycia. Zamiłowanie do sztuki, bo nie mozna bac się tego określenia w przypadku koronki przejęła od przodków. Koronka to wyjątkowa technika oddawania świata przyrody,  to znalezienie wspólnego mianownika między tym co proponuje natura a jej artystycznym komponowaniem i  interpretacją, to szukanie struktur nowych pochodnych naturze. Wymaga to kreatywności, zamiłowania, artystycznego zacięcia, predyspozycji i wyobraŸni. Koronki Beaty Legierskiej to kompozycje oparte na wzorcach tradycyjnych, najczęściej czerpanych z przyrody w połączeniu z tym co całkiem prywatne, będące wynikiem poszukiwania czegoś całkiem nowego, odmiennego. Są oryginalne i unikatowe ze względu na rodzaj materiału z jakiego są wykonane z mozliwie najcieńszych  bawełnianych i jedwabnych nici. Efekt ostateczny wymaga zwielokrotnionego nakładu pracy, ale otrzymane dzieło to niekwestionowane piękno i artyzm.
Serdecznie zapraszamy na wyjatkowy wernisaz, będący jedną z części programu wspaniałego wieczoru jaki Galeria Kukuczka proponuje kobietom z okazji ich święta.