31 marca odbyła się promocja płyty VOLOCHOW

Wydarzenia » 31 marca odbyła się promocja płyty VOLOCHOW

Zespół VOLOSI to objawienie sceny world music  ostatnich dwóch lat. Laureaci prestiżowych nagród na Festiwalu Nowej Tradycji w roku 2010, potwierdzili swój sukces w 2011 roku zdobywając nagrodę Grand Prix dla najlepszego utworu WORLD MUSIC w konkursie zorganizowanym przez Europejską Unię Nadawców.
Niewątpliwie istotą ich muzyki jest spotkanie się ludzi dwóch światów:  muzyki świata nut i muzyki ze słyszenia.
Po jednej stronie muzycy klasyczni: Krzysztof Lasoń, Stanisława Lasoń związani z Akademią Muzyczną w Katowicach, którzy ponad wszystko ukochali ludowość, wraz z jej spontanicznością, witalnością i pięknem. Z drugiej strony: Jan Kaczmarzyk, Robert Waszut i Zbigniew Michałek. Oni wnoszą muzykę karpacką z ogromną ilością muzycznych ekspresji.
Na przepięknych beskidzkich szczytach w towarzystwie nieograniczonych przestrzeni, nastąpiło owo spotkanie które ewoluuje po dziś dzień. Namacalnym produktem tego wydarzenia jest nowa płyta.  Promocja tego krążka miała miejsce nie przypadkowo w Galerii Kukuczka na Jasnowicach. Właściciel Jan Kukuczka namówił swoich przyjaciół do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu i  wspólnego zasponsorowania wydania płyty tak znakomitego zespołu. Inicjatywę podjęli: Jan Kukuczka, Michał Bożek, Leszek Łazarczyk, Ryszard Syta, Jerzy Małysz i Józef Greń. Wspaniałe aranżacje, nowe utwory, tajemniczy świat dźwięków tworzących niepowtarzalną muzykę to wszystko na nowej płycie, która do nabycia jest w Galerii Kukuczka na Jasnowicach .
Najbliższy koncert zespołu VOLOSI odbędzie się  w dniu 28 kwietnia o godzinie 16.30 w Kompleksie Zagroń . Serdecznie zapraszamy.